Biliyor Muydunuz

Taahhüt Cayma Bedeli Ödememek İçin | 6502/52 Madde Tüketici Hakları Kanunu | 2020

Taahhüt Cayma Bedeli Ödememek İçin | 6502/52 Madde Tüketici Hakları Kanunu

Herkesin kafasına soru olarak takılan firmaların sağladığı taahhüt iptali hakkında büyük bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum diyelim ki bir internet bağlattınız ve taahhüt 24 ay yapıldı 24 ay taahhüt yasal mı ?

Taahhüt Bedelsiz Cayma
Taahhüt Bedelsiz Cayma

Firmalardan tarafınıza sağlanan taahhüt lerde eğer ki bir senenin üzerinde bir sözleşme yaptıysanız eğer Tüketici Hakları kanunu resmi gazetede yayınladığı bildirgeye göre 6502 – 52 . Maddesinin 4. Fıkrasına göre kullanıcının hiçbir ücret ödemeden yani cayma bedeli söz konusu olmadan taahhüt iptali yapma hakkı vardır.

Taahhüt Cayma
Taahhüt Cayma

Böyle bir hakkınız var fakat siz bilmiyor musunuz ?

 

Peki cayma işlemi nasıl yapılır ne kadar doğrudur ücret ödemeden taahhüt nasıl bozulur gibi soruları duyar gibiyim hemen açıklık getireyim.

Cayma işlemini nasıl yapacağınızı uygulamalı olarak anlattığım yazıya gitmek için TIKLAYIN

Bu maddeyi nerede görebilir siniz resmi geçerliliği nedir diye soracaksınız tabikide en doğal hakkınız olarak hemen TIKLAYARAK Yazımızda bahsi geçen karara ulaşabilir siniz.

• Bu tür farklı konular var ve yardım mı almak istiyorsunuz ?
• Aşağıda bulunan yorum kutucuğa şikayetinizi dile getirerek mail adresinizi bırakırsanız sorunlarınız ile ilgili size dönüş sağlayabilirim.

Türkiye genelinde genellikle bu tür sorunlar çok yaşanmakta ve insanlar aman ödeyeyim taahhüt borcu gelmesin hemen kapatayım fatura fazla gelmesin diye endişeye kapılarak hiç bir araştırma yapmadan bilen kişilere sormadan adım atmaktalar unutmayın büyük şirketlere karşı durabileceğiniz bir Tüketici Hakem Heyeti bulunmakta ve vatandaşlarımıza hizmet sunmakta hakkınız kimseye kâr olmasın hakkınızı arayın.

Diğer bir konu ise ;

Evinizi taşıdınız fakat internet alt yapınız internetinizi desteklemiyor mu ? Firma size verdiği hizmeti yerine getiremediği için aboneliği ücretsiz iptal ettirme yani taahhüt’ü ücretsiz bedelsiz bir şekilde bozma hakkına sahipsiniz.

Haklarımızı Koruyalım.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Düşünceleriniz ve Yorumunuz ?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı