Haberler

Sigaraya Yeni Fiyat Artışı Zam Detayları 2020

Sigaraya Yeni Fiyat Artışı Zam 2020

Sigara fiyatlarına zamlar yansıdı. Resmi Gazete’de yayımlanan karar kapsamında sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı yüzde 17 arttırıldı. Söz konusu artışla birlikte 1 paket sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 7,79 TL’den 9,13 TL’ye yükseldi. Peki sigara fiyatları ne kadar olacak?

Sigara Zammı
Sigara Zammı

Sigara fiyatlarına ne kadar zam gelecek sorusu yine en çok merak edilen konuların başında yerini aldı. Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı kararına göre sigara ve tütün ürünlerinden alınan asgari maktu vergiler yüzde 17 artırıldı. Daha öncesinde sigaranın asgari maktu vergi tutarı 0,3899 TL idi. Alınan yeni kararla birlikte 0,4569 TL’ye yükseltildi. yani bir paket sigaradan alınan maktu vergi tutarı 7,79 TL’den 9,13 TL’ye çıkarıldı.

SİGARA FİYATLARI NE KADAR OLACAK?

Sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarında yapılan artış sonrası sigara firmaları yeni fiyatlarına dair bir açıklama yapmadı. Lakin Resmi Gazete’de yayımlanan yeni karar ile birlikte 1 paket sigaradan alınan asgari maktu vergi tutarı 7,79 TL’den 9,13 TL’ye yükseldi.

EN DÜŞÜK SİGARA FİYATI NE KADAR? 

Sigara firmaları tarafından satışa sunulan en düşük sigara 11 TL’den satışa sunuyor. Alınan vergi artışı kararı sonrası ise en düşük sigara fiyatının ne kadar olacağı henüz açıklanmadı.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Düşünceleriniz ve Yorumunuz ?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı