Haberler

E-DEVLET Kişisel Sağlık Bilgi Formu Nedir ? İşte Detaylı Bilgileri Ehliyet 2020

Kişisel Sağlık Bilgi Formu Nedir

İnternet’te, kişiye ait bilgi formu ek 6 nedir, kişisel sağlık bilgi formu nedir, kişisel sağlık bilgi formu ehliyet, E Devlet Ehliyet için form, e-devlet ehliyet için sağlık raporu başvurusu, sürücü beyan formu, kişisel sağlık bilgi formu nasıl doldurulur, sürücü adayı beyan formu nasıl doldurulur cümleleri sık sorulmaya başlandı. Acaba doğru ve güncel cevap nedir ?

Kişisel sağlık bilgi formu nedir Nasıl Doldurulur ?

Kişisel sağlık bilgi formu olarak aranan formun doğru ismi ” Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu Ek-6 ” dır. Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 30/09/2019 tarihinde yayımlanan “Sağlık Raporları Usul ve Esasları Hakkında Yönerge”‘nin ekinde yer alan bir formdur.

Sağlık Bakanlığı Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK 6 örneği 1. sayfa
Sağlık Bakanlığı Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK 6 örneği 1. sayfa
Sağlık Bakanlığı Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK 6 örneği 2. sayfa
Sağlık Bakanlığı Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu EK 6 örneği 2. sayfa

Söz konusu form, Sürücü Olur Raporları ve Durum Bildirir Raporları öncesinde, başvuru sahibi kişiler tarafından doldurulması gereken bir formdur.

Yönerge’nin ilgili maddeleri şu şekildedir:

Sürücü ve sürücü adayları sağlık raporları dördüncü kısım
MADDE 16-
(8) Rapor talep eden kişiler, Kişiye Ait Bilgi Formunu e-Devlet üzerinden dolduracaktır. 18 yaşından küçükler için beyan formunun doldurulması zorunlu değildir. Pratisyen hekimin/aile hekiminin gerekli görmesi halinde 18 yaşından küçükler için veli ya da vasisi tarafından beyan formu manuel yazılı olarak doldurulur. Pratisyen hekim/aile hekimi tarafından beyan formu incelenerek sürücü/sürücü adayının muayenesini yapar, muayene bulgusuna göre sağlık raporunun II. Kısmını doldurup sağlık raporunu tanzim ederek kişiye teslim eder. Başvurun kişiler muayene edildikten sonra kişilerin beyan ettiği ya da fizik muayene ile saptanan hastalık veya rahatsızlıkların ileri tetkik ve tedavi gerektirmesi durumunda kişiler ilgili uzman hekime/hekimlere sevk edilir.

Raporların düzenlenmesine ve formatına ilişkin açıklamalar
MADDE 33-

(2) Yönerge eki Ek-5′ de yer alan “Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu’nun” birinci basamak sağlık hizmet sunucularında düzenlenmesinde aşağıdaki hükümler geçerlidir.
a) Durum Bildirir Tek Hekim Sağlık Raporu almak için birinci basamak sağlık hizmet sunucularına müracaat edecek kişiler, Kişiye Ait Bilgi Formunu e-Devlet üzerinden doldurur. 18 yaşından küçükler için beyan formunun doldurulması zorunlu değildir. Pratisyen hekimin/aile hekiminin gerekli görmesi halinde 18 yaşından küçükler için veli ya da vasisi tarafından beyan formu manuel yazılı olarak doldurulur.
b) e-Devlet üzerinden düzenlenenler hariç “Kişisel Sağlık Bilgi Formu” aile hekimleri tarafından aile hekimliği biriminde muhafaza edilir.

01/01/2020 tarihi itibari ile tüm sağlık raporları E Devlet üzerinden verilecek

Sağlık Bakanlığı, Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü’nün, 13/10/2019 tarih ve 75730711-719-288 sayılı E-Rapor Sistemi konulu yazıları uyarınca; sağlık kurumlarında TÜM SAĞLIK RAPORLARININ 01/01/2020 tarihinden itibaren YALNIZCA elektronik ortamda tanzim edilmesi, ıslak imza ile tanzim edilen raporların ise kabul edilmemesi öngörülmektedir. (Ayrıntılı bilgi için tıklayınız)

Bu nedenle, 01/01/2020 tarihinden itibaren, tüm sağlık raporu başvuruları öncesinde, E Devlet girişi yapılarak Kişiye Ait Sağlık Bilgi Formu’nun elektronik ortamda doldurulması gerekecektir.

Sürücü Raporu öncesi “Kişisel Sağlık Bilgi Formu” nasıl doldurulur?

Sürücü Raporu öncesi Kişisel Sağlık Bilgi Formu, Kurumlar – Sağlık Bakanlığı bölümünde, https://www.turkiye.gov.tr/saglik-surucu-raporu-beyan-basvurusu adresine E Devlet girişi yapılarak doldurulabilir.

Kaynak :dromersumer.com

Etiketler
Daha Fazla Göster

Düşünceleriniz ve Yorumunuz ?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı