Haberler

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün? 2020

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?


Bayramda sokağa çıkma yasağının kaç gün olacağı araştırılıyor. Bayramda sokağa çıkma yasağı var mı? Ramazan Bayramı bu yıl 24 Mayıs’ta başlayacak. Cumartesi günü ise arefe günü olacak. Vatandaşlar 19 Mayıs’ta da hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağının uzatılmasının ardından bayram ile ilgili açıklamaları araştırmaya başladılar. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 27 Nisan’da yaptığı açıklamada, “. Ülkemizdeki bu güzel gidişi devam ettirmek için hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonrasına kadar sürdürmeyi düşünüyoruz.” demişti.

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?
Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?

Bayramda sokağa çıkma yasağı kaç gün?
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a MYK toplantısında bilgi veren kurmayları yapılan araştırmalarda vatandaşın da bayramda sokağa çıkma yasağını desteklediğini belirttiler. Bilim Kurulu’nun da aynı yönde tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs tarihlerinde sokağa çıkma yasağı bekleniyor.

AK Parti’nin önceki gün Cumhurbaşkanı Tayip Erdoğan başkanlığında yapılan MYK toplantısında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı ilanı da gündeme geldi. Toplantıda ayrıca pandemide normalleşme sürecine ilişkin değerlendirmeler yapıldı. Kurmaylar, yapılan araştırmalarda Ramazan Bayramı’nda vatandaşın da sokağa çıkma yasağını desteklediğini Erdoğan’a iletti. Konu ile ilgili Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri dikkate alınarak 23-24-25-26 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağının olabileceği değerlendirildi.

Etiketler
Daha Fazla Göster

Düşünceleriniz ve Yorumunuz ?

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı